Kde si "nechat udělat papíry" pro potápění?

Se zkouškami pro přístrojové potápění je to jako s řidičským průkazem na motorové vozidlo. Do volné vody bez příslušných zkoušek (a bez parťáka) nemůžete stejně jako na silnici bez řidičáku.

Teorie & Praxe zkoušek

Samotné zkoušky se skládají z teoretické i praktické části, přičemž teorie u instruktora trvá cca. 10 hodin a praktická část řádově 4-6 hodin, kdy se budete potápět z počátku v plaveckém bazéně a poté ve volné vodě.
Osobně jsem zkoušky skládal u p. Ing Petra Miškovského v K. Varech, kdy jsme se jednou za týden v sobotu sešli v jeho prodejně poté mi dal prověřovací testy a já je vyplnil, popřípadě konzultoval nějaké nejasnosti. Po úspěšném složení teoretické části přišla část praktická. Každou neděli jsme se vydali s p. Miškovským do plaveckého bazénu, kde si mě vyzkoušel jak jsem porozuměl teorii (od vyvažování vesty přes signalizaci mezi potápěči až po bezpečnostní výstup).
Po plaveckém bazénu přišla "volná voda". Ponory jsem absolvoval na lomu Barbora kde mě instruktor vzal do 10 m hloubky na plošinu a zkoušel jsem teorii ale teď už "na tvrdo".

Kontakt na instruktora

Instruktor: Ing. Petr Miškovský - PADI OWSI No.614061
Telefon: 77 7572 712
Email: info@tbc-diving.cz
Karlovy Vary, Krymská 5